Hale stalowe - co należy wiedzieć przed rozpoczęciem budowy?
Chcesz postawić magazyn albo halę produkcyjną? Świetnym rozwiązaniem będą hale stalowe. Zapewne zauważyłeś, że takie obiekty powstają coraz częściej – wszędzie tam, gdzie powstają nowe przedsiębiorstwa. Aż chciałoby się powiedzieć, że wyrastają, jak grzyby po deszczu i byłaby to trafna metafora, jeżeli chodzi o prędkość budowy.
Hale stalowe można postawić w bardzo krótkim czasie. O ile obiekt murowany to minimum pół roku intensywnej pracy, o tyle hala stalowe może być gotowa do użytku w ciągu trzech miesięcy. Czy będzie tak trwała jak cegła? Oczywiście, że nie.
Tylko że w większości wypadków trwałość cegły jest zbędna. Rynek zmienia się zbyt szybko, żeby budować obiekty na dziesięciolecia. O wiele ważniejsza jest szybkość budowy i elastyczność.
A to mają właśnie hale stalowe. Co ważne, obiekty tego rodzaju można bardzo łatwo dostosować do wymagań klienta. Przed zaprojektowaniem hali przeprowadza się szczegółowy wywiad.
Klient powinien udzielić informacji na temat przeznaczenia obiektu. Można postawić halę z izolacją termiczną lub bez, dostosować można też konstrukcje dachu i wiele innych parametrów. Płyty dają ogromne możliwości indywidualizacji zlecenia.
Nic też nie stoi na przeszkodzie, by stawiać hale o dużych powierzchniach. Konstrukcje stalowe to zarówno małe magazyny, jak i ogromne hale produkcyjne, w których pracują setki osób. Istnieje też możliwość zbudowania hali magazynowej o poprawionych właściwościach przeciwpożarowych.