Budownictwo rolnicze - płyta warstwowa czy pustak
Co powiesz na to, żeby wybudować budynki gospodarskie z płyt warstwowych? Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Do największych należy możliwość bardzo szybkiego postawienia konstrukcji. Nawet największe budynki mogą być gotowe już w ciągu trzech miesięcy. To właśnie tempo budowy, a także dobra wytrzymałość płyt sprawiają, że sięga po nie coraz więcej rolników. Nie brakuje nawet osób, które uważają, że płyty warstwowe są w stanie doprowadzić do rewolucji w polskim rolnictwie.
Aktualnie stosuje się zupełnie inną filozofię, która każe stawiać budynki, które będą służyć przez dziesięciolecia. Nie ma co ukrywać – płyty warstwowe nie są aż tak długowieczne. Dlaczego więc tak chętnie korzysta się z nich na zachodzie? Współczesne rolnictwo to zupełnie inna bajka niż kilkadziesiąt lat temu. Nasi ojcowie i dziadkowie mogli zajmować się praktycznie przez całe życie tym samym. Świat nie szedł do przodu tak szybko.
Teraz nowe technologie wchodzą praktycznie z roku na rok, a to, co dziś jest prototypem może być najpopularniejszym rozwiązaniem za kilka lat. Zmieniają się też warunki prawne. Unia Europejska narzuca swoje normy, polskie prawo też jest dość dynamiczne. To wszystko sprawia, że bardziej od trwałości liczy się elastyczność. Bardziej opłaca się stawiać budynki gospodarcze, które będą służyć lata, a nie dekady.
Ale za to będą tanie, powstaną szybko i będą idealnie dostosowane do pełnienia wybranej dla nich funkcji. Płyty warstwowe doskonale nadają się do tworzenia właśnie takich obiektów.